SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA
Dlaczego sieć?
- nowoczesna, interaktywna forma doskonalenia,
- źródło dobrych praktyk,
- nabywanie nowych umiejętności i wiedzy,
- wspólne wykonywanie zadań,
- zespołowe poszukiwanie sposobów radzenia sobie z problemami,
- nawiązanie kontaktów z osobami na podobnych stanowiskach,
- bezpłatny udział,
- zaświadczenia o uczestnictwie w sieci.
NASZE SIECI WSPÓŁPRACY
SIEĆ WSPÓŁPRACY DLA POCZĄTKUJĄCYCH NAUCZYCIELI-LOGOPEDÓW
Wznawiamy pracę od października 2024
Do sieci mogą dołączać zarówno nauczyciele, którzy brali udział w poprzedniej edycji jak i nowe osoby.
Do udziału w sieci zapraszamy początkujących nauczycieli-logopedów, którzy chcieliby doskonalić swoje umiejętności w zakresie pracy logopedycznej z dziećmi i młodzieżą. Na spotkaniach sieci (on-line oraz stacjonarne) uczestnicy wspólnie z koordynatorką będą dzielić się doświadczeniami w zakresie diagnozowania, konstruowania programów terapii na podstawie badań własnych i orzeczeń PPP oraz analizować tzw. „trudne” przypadki.
Zapisy: tel. 48 307 09 50, 602 673 781, 507 102 265
SIEĆ WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA DLA KIEROWNICZEJ KADRY OŚWIATOWEJ „MENADŻER OŚWIATY”
Do udziału w sieci zapraszamy początkujących dyrektorów i kadrę kierowniczej szkół i placówek oświatowych. Zadaniem sieci jest wspieranie młodych stażem menadżerów oświaty od strony prawnej, pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów oraz dzielenie się przykładami dobrych praktyk. Cele będą realizowane poprzez pracę na platformie e-learningowej (czat, forum, materiały dydaktyczne, filmy) oraz spotkania warsztatowe. Udział w sieci jest bezpłatny.
Start: październik 2024
Zapisy: tel. 48 307 09 50, 602 673 781, 507 102 265
Zapraszamy!
ZACHOWANIA TRUDNE OSÓB Z AUTYZMEM – SKUTECZNE STRATEGIE POSTĘPOWANIA
Sieć współpracy i wymiany doświadczeń dla nauczycieli pracujących z dziećmi ze spektrum autyzmu, terapeutów, rodziców. Jej celem jest pozyskiwanie wiedzy na temat analizy trudnych zachowań i tworzenia strategii działania oraz wspólne tworzenie propozycji rozwiązania problemów, w zależności od potrzeb uczestników. Cele sieci będą realizowane metodą blended learning poprzez: spotkania stacjonarne lub on-line (zajęcia seminaryjno – warsztatowe), komunikowanie się uczestników za pomocą poczty elektronicznej, działania podejmowane na platformie edukacyjnej: uczestniczenie w forach dyskusyjnych (wymiana doświadczeń, dobrych praktyk, opinii, komentarzy), zamieszczanie opracowanych przez uczestników materiałów dydaktycznych.
Start: listopad 2024
Zapisy: tel. 48 307 09 50, 602 673 781, 507 102 265